Sponsored
₹94.13 L
3 BHK Apartment
Singasandra, Bengaluru
Avg. Price
₹7.5 K/sq.ft
Contact
Home
Bengaluru
Singasandra
Karthik Pride
Floor Plan
Last updated: Apr 6, 2026
Karthik Pride Price & Floor Plan
By
Karthik Constructions
30/3, 19th Main Rd, AECS Layout - A Block, Singasandra, South Bangalore, Bengaluru
79.56 L - 1.09 Cr
₹7.8 K/sq.ft
EMI starts at ₹39.5 K
Basic Price
View Details
2, 3 BHK Apartments
Configurations
Ready to Move
Possession Status
₹7.8 K/sq.ft
Avg. Price
1020 - 1400 sq.ft.